Попасненська гімназія

МОДЕЛЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ
                                                             Твори своє життя!
Ми покликані:
- Сприяння розвитку творчого потенціалу учнівської молоді.
- Залучення учнівської молоді до процесу прийняття рішень.
- Залучення учнівської молоді до участі у громадському житті.
-  Навчання учнівської молоді захисту своїх прав та інтересів.
Наш СТАТУС: Громадська організація: недержавна, неприбуткова.
Наша ДІЯЛЬНІСТЬ:
 Формування ініціативної, здатної приймати нестандартні рішення особистості, розвиток творчого потенціалу учнів, навчання  самостійності і відповідальності
 Сприяння розвитку творчої особистості учнів
 Гармонійний розвиток особистості
 Формування активної позиції кожної особистості
 Вироблення умінь та навичок співробітництва
 Забезпечення виконання учнями своїх обов»язків та захист їхніх прав
 Формування повноцінного громадянина держави. Наша адреса: Повна назва:

Шкільна країна «Факел»
 Адреса:  51245. С.Попасне, вул..Садова,1
 Контактні телефони: (05693) 5-42-15
Статутні мета і завдання
Завдання: Розбудова демократчної системи учнівського самоврядування; розробка механізмів їх взаємодії і координації.
Стимулювання розвитку реалізації  лідерського потенціалу юнаків та дівчат у різних сферах їх життєдіяльності. Забезпечення умов для повноправної участі учнівської молоді у прийнятті рішень, широкого залучення молоді до формування органів самоврядування знизу доверху. Формування соціальної активності і життєвої компетентності на ОСНОВІ ТАКИХ соціальних умінь: готовність до участі в процесах державотворення. Формування в учнівської молоді правової культури, надання їй допомоги в оволодінні способами і методами реалізації своїх прав в Державі і суспільстві. Підтримка ініціатив творчих об’єднань щодо вдосконалення навчання, виховання дітей, орагіназції дозвілля. Встановлення контактів з дитячими громадськими організаціями навчальних закладів регіону, міста, країни, розробка програм спільних дій. Утвердження конструктивної взаємодії в трикутнику «педагогічний колектив – учні-батьки» з метою розв’язання спільних проблем.
 Мета і завдання.
2.1.  Мета: розвиток творчого потенціалу дітей та юнацтва, захист їх прав та інтересів, залучення до участі у громадському житті.
2.2.   Завдання: Розбудова демократичної  системи учнівського самоврядування в закладі, створення життєздатних органів учнівського самоврядування, розробка механізмів їх взаїмодії і координації.
Стимулювання розвитку й реалізації лідерського потенціалу юнаків та дівчат у різних сферах їх життєдіяльності. Забезпечення умов для повноправної участі учнівської молоді у прийнятті рішень, широкого залучення учнівської молоді до формування органів самоврядування знизу до верху.
Створення системи навчання молодіжних лідерів.
Підготовка молодіжних лідерів для практичної діяльності з однолітками в якості тренерів програм, менеджерів соціально значущих проектів.
Формування соціальної активності і життєвої компетентності особистості на основі таких соціальних умінь: готовність до участі в процесах державотворення, здатність визначити форми та способи своєї участі в житті суспільства, готовність взяти на себе відповідальність, здатність до самостійного життєвого вибору на основі гуманістичних цінностей. Розвиток в учнівської молоді правової культури, надання їй допомоги в оволодінні способами і методами реалізації своїх справ в державі і суспільстві. Підтримка ініціатив творчих об’єднань щодо вдосконалення виховання, навчання дітей, організації дозвілля. Започаткування та реалізація соціально значущих програм, проектів для дітей та юнацтва. Встановлення контактів з дитячими громадськими організаціями загальноосвітніх навчальних закладів регіону, міста, країни, розробка програм спільних дій. Утвердження конструктивної взаємодії у трикутнику «педагогічний колектив – учні – батьки» з метою розв’язання спільних проблем.
Принципи і закони
 3.1.   Стрижневими принципами, що визначають зміст діяльності  є: принцип творчої діяльності; принцип самодіяльності й самостійності; принцип демократизації; принцип врахування інтересів і потреб кожного члена об’єднання; принцип активної компетентності.
3.2.   Закони лідерів: Закон освіченого лідера.
Знання – це неоцінимий скарб. Ні дня без книги.
Закон пунктуального лідера. Кожна справа має старт і фініш. Бережи час!
Закон ввічливого лідера. Уважне і тепле відношення до людей.
Закон милосердного лідера. Ніколи і нікому не завдавати болю, страждань. Толерантно  відноситься до інших. Бути людяним, приносити радість іншим.
Закон здорового лідера. Турбота про здоров»я – справа кожного. Закон бережливого лідера. Бережи все, що тебе оточує.
Закон самостійного лідера. Роби все можливе своїми руками. Твори своїм розумом.
Закон усміхненого лідера. Посмішка робить людину красивою. Даруй посмішку людям.
Закон ділового лідера. Чесне й відповідальне ставлення до ровесників і дорослих. 3.3 Девіз : «Пропонуй! Плануй! Організовуй! Виконуй!».
Структура.
4.1.   Осоновною структурною ланкою  є  первинний колектив (осередок), які створюються за бажанням дітей, підлітків і вчителів школи.
4.2.   Структура ланок об»єднання наступна: організація на рівні школи формується з її первинних осередків (класів).
4.3.   Найвищим органом самоврядування  є  конференція, яка скликається один раз на рік. 4.4.   Виконавчим органом об'єднання є Парламент, до складу якого входять учні і вчителі. Парламент збирається щомісяця.
4.5.   Законодавчим органом на рівні організаціє школи є Парламент, на рівні первинного  осередку (класу) є рада творчих справ класу.
4.6.   Вчителі на рівних, партнерських засадах допомагають учням оволодіти соціальним досвідом.